Promocja dziedzictwa kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu limanowskiego w Dolnym Kubinie podczas Targów Św. Katarzyny

W związku z realizacją mikroprojektu pn. „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, Powiat Limanowski zorganizował w dniach 21-22 listopada w Dolnym Kubinie dwudniową wizytę studyjną dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu limanowskiego.

Na zaproszenie powiatu limanowskiego do udziału w projekcie odpowiedziało 5 Kół Gospodyń Wiejskich: KGW Lipowe, KGW Paradne Gospodynie, KGW Pisarzowa, KGW Słopnice, KGW Kamienica Górna, które przygotowały produkty na stoisko w Dolnym Kubinie. Podczas Jarmarku Świętej Katarzyny w dniu 21 listopada Panie zaprezentowały tradycyjne polskie potrawy takie jak żurek, grochówkę, gołąbki, bigos, krupy ze śliwkami, pierożki pieczone z mięsem a także słodkości: ciasta ucierane, kruche, koreczki, strucle z makiem, buchty drożdżowe, podpłomyki, ślimaki z ciasta francuskiego, rolady serowe, szpinakowe, chleb ze smalcem i wiele innych pyszności.
Stoiska powiatu limanowskiego cieszyły się dużym zainteresowaniem i były licznie odwiedzane przez mieszkańców Dolnego Kubina.

22 listopada Panie z KGW udały się do miejscowości Zazriva słynącej w całej Słowacji z najlepszych wyrobów z sera. Wszystkie koła wzięły udział w warsztatach robienia korbocy, nici serowych, gołek serowych w różnych kształtach. Po zakończonych warsztatach Panie otrzymały stosowne certyfikaty.

Projekt „Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content