Promocja książki Kariny Gamoń „Gdzie zmysły prysły”

Zdjęcie grupowe dzieci biorących udział w konkursie wraz z autorką Kariną Gamoń, Starostą i Dyrektorem Szpitala

W dniu 22 października 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci na ilustrację do książki pt. „Gdzie zmysły prysły” połączone z promocją i premierą książki autorstwa Pani Kariny Gamoń. To już  trzecia pozycja w dorobku tej autorki.

Pani Karina jest położną w Szpitalu Powiatowym w Limanowej imienia Miłosierdzia Bożego oraz mamą trójki dzieci. Łącząc doświadczenia z życia zawodowego i prywatnego przybliżyła najmłodszym zagadnienia medyczne w najbardziej dostępny dla nich sposób. Intencją autorki było pokazanie dzieciom, jak ważną rolę pełnią w życiu człowieka wzrok, węch, słuch, smak i dotyk. Dlatego w książce przybierają one postać ludzką i mają różne przygody związane z dolegliwościami, jakie łączone są z poszczególnymi zmysłami. Wydanie książki poprzedzone było konkursem plastycznym. Dzieci rysowały swoje wyobrażenia poszczególnych zmysłów i pełnionych przez nie funkcji. Te wyjątkowe prace zostały wykorzystane jako ilustracje do książki.

W sobotni poranek w sali widowiskowej LDK zgromadziły się dzieci – uczestnicy konkursu wraz z najbliższymi. Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie wręczone zostały pamiątkowe dyplomy. Natomiast autorzy prac wyróżnionych w publikacji otrzymali upominki ufundowane przez Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę oraz Dyrektora Szpitala Powiatowego im Miłosierdzia Bożego w Limanowej Marcina Radziętę. Nagrody specjalne dla szkół odebrały Pani Bogusława Naściszewka – wychowawca ze Szkoły Podstawowej w Tymbarku oraz Pani Urszula Siciarz i Pani Kinga Sułkowska wychowawczynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.

Po zakończeniu części oficjalnej, w galerii biblioteki miało miejsce spotkanie z autorką. Zainteresowani mogli nabyć książki z dedykacją Pani Kariny.

widownia zgromadzona na premierze  przemówienie Kariny Gamoń na scenie w obecności Starosty, Dyrektora Szpitala oraz przełożonej pielęgniarek  wręczenie dyplomu jednemu z uczestników konkursu   sponsorzy konkursu, Bogusława Naściszewska oraz dzieci z nagrodami sponsorzy konkursu, Urszula Siciarz i Kinga Sułkowska z nagrodami  Karina Gamoń wpisuje dedykację do książki