Promocja książki „SOLIDARNOŚĆ” na Ziemi Limanowskiej

promocja książki "Solidarność" na ziemi limanowskiej

Promocja książki „SOLIDARNOŚĆ” NA ZIEMI LIMANOWSKIEJ REGIONALNY WYMIAR RUCHU SPOŁECZNEGO 1980–1989 miała miejsce w piątek 20 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Limanowej. W spotkaniu wzięły udział osoby zainteresowane tematem Solidarności w wymiarze lokalnym, przedstawiciele Powiatu Limanowskiego oraz media.

Marek Czeczótka- Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a także prezes Stowarzyszenia Związek Limanowian przywitał gości oraz przedstawił biografie autorów promowanej książki.

Następnie gospodarz miejsca Starosta Jan Puchała podziękował gościom za przybycie –Cieszę się, że możemy się dzisiaj wspólnie spotkać, aby odtworzyć cząstkę historii, która działa się na Limanowszczyźnie, i która również nas dotyczy – mówił Starosta.

Następnie współautor Dr hab. Tomasz Jan Biedroń – profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przedstawił historię powstania książki. Na zakończenie uczestniczy spotkania mogli zadawać profesorowi pytania oraz prowadzić dyskusje na temat Solidarności na ziemiach powiatu limanowskiego.

Więcej o autorach:

Dr hab., prof. nadzw. Anna Siwik jest polskim naukowcem historii najnowszej i prorektorem AGH ds. Studenckich. Związana nie tylko z AGH, ale także z UJ, gdzie w 1986 otrzymała doktorat, a w 1999 habilitację. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych poświęconych historii najnowszej, emigracji politycznej oraz myśli socjalistycznej i socjaldemokracji.

Dr hab. Tomasz Jan Biedroń – profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, redaktor naczelny roczników naukowo dydaktycznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pod jego redakcją wydana została monografia „Limanowa dzieje miasta tom II”, autor kilkudziesięciu artykułów historycznych w Echu Limanowskim.

profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie podczas wykładuStarosta limanowski wita gości podczas promocji książki

Wicestarosta Mieczysław Uryga, Dyrektor Wydziału Promocji, Projektu i Przedsiebiorczości i Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk na wspólnym zdjęciu