Promocja projektu „Cyfrowe Dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina w Terchowej na Słowacji”.

Powiat Limanowski otrzymał od Związku Euroregion Tatry zaproszenie na wydarzenie roczne Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 połączone z obchodami Europejskiego Dnia Współpracy, które odbywało się w dniu 6 października 2018 r. w Terchovej na Słowacji.

Na terenie polany u podnóża pomnika Janosika miały miejsce wspólne plenerowe obchody Europejskiego Dnia Współpracy 2018 w ramach Wydarzenia Rocznego Programu Interreg Polska – Słowacja.

Uczestnicy zapoznali się nie tylko z głównymi założeniami Programu Interreg Polska – Słowacja 2014-2020, ale także z ponad 20 projektami i mikroprojektami dofinansowanymi ze środków programu. Prezentacje obejmowały krótkie filmy dokumentujące stan prac inwestycyjnych czy wystawy prac malarskich. Były także  interaktywne stanowiska, gdzie można było zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości poprzez specjalne gogle.

zdjęcie1

zdjęcie2

Nie zabrakło również innych atrakcji, w tym warsztatów tańców zbójnickich, pokazów nieba w przenośnym planetarium czy warsztatów z potraw regionalnych – słowackich haluszek i polskiej grochówki. Jedną z największych atrakcji dla najmłodszych uczestników okazał się quest zbójnicki z nagrodami.

Ogromną popularnością wśród dzieci, ale też ich rodziców cieszył się pokaz ratowników górskich, którzy pokazywali jak zdrowo i bezpiecznie korzystać ze szlaków w górach. Po warsztatach, grach i zabawach goście odpoczywali na leżakach i wygodnych pufach w strefie relaksu, a chętni oglądali filmy o Janosiku.

zdjęcie3

zdjecie4

Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia multimedialne Powiatu Limanowskiego. Turyści mieli okazję zapoznać się z ławeczką multimedialną oraz stanowiskiem do wirtualnej przestrzeni, gdzie każdy z odwiedzających mógł obejrzeć wirtualnie atrakcje turystyczne powiatu limanowskiego i Dolnego Kubina.

Więcej o projekcie Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina tutaj.