Przed nami IV Limanowskie Dyktando

Jesteś z ortografią  za pan brat? Nie liczy się Twój wiek, wystarczy chęć! Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody, niezapomniane wrażenia, upominki, a przede wszystkim niezrównany tytuł LIMANOWSKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII. Do 8 listopada 2019 r. wszyscy chętni mieszkańcy z terenu powiatu limanowskiego mogą zgłosić swój udział w IV Limanowskim Dyktandzie. Udział w Dyktandzie jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja IV Limanowskiego Dyktanda jest wyjątkowa, ze względu na miejsca przeprowadzenia tego wydarzenia. Są to: Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Płk. Józefa Jońca oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej. 16 listopada 2019 r. o godzinie 10:00 rozpoczną się zmagania wszystkich zgłoszonych z tekstem autorstwa dr hab. Mirosławy Mycawki –pracownik Katedry Współczesnego Języka Polskiego Wydziału Polonistyki UJ. Pomysłodawczyni, współorganizatorka i autorka tekstów konkursowych Dyktanda Krakowskiego, członek Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego i  Polskiego Towarzystwa Językoznawczego.

IV Limanowskie Dyktando jest skierowane do uczniów szkół podstawowych powyżej 13 roku życia, uczniów szkół średnich oraz dorosłych mieszkańców powiatu limanowskiego. Tekst dyktanda  będzie stopniowany ze względu na poziom trudności, co ułatwi młodszym uczestnikom zdobycie tytułu  LIMANOWSKIEGO MŁODEGO MISTRZA ORTOGRAFII.

Regulamin konkursowy oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze stron internetowych organizatora Dyktanda (www.mbp.limanowa.pl). Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godzinie 11:00 w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej

Honorowym Patronatem wydarzenie objęli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała, Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

REGULAMIN_dyktando

źr.: MBP w Limanowej