Przed nami VII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”

VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek " Gore Gwiazda Jezuskowi w Przedszkolach Dziś" - plakat informacyjny

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce oraz Fundacja „Wesoły Promyczek” zapraszają 17 grudnia 2019 roku (wtorek) o godz. 8.30 na VII Międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd  i Pastorałek pod hasłem: „GORE GWIAZDA JEZUSKOWI W PRZEDSZKOLACH DZIŚ”. Tegoroczny przegląd kolęd i pastorałek przygotowywany jest przy dofinansowaniu Województwa Małopolskiego  w dziedzinie kultury w 2019 r. pn. „Mecenat Małopolski”.

Od 2013 roku konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem w środowisku przedszkolnym, nie tylko w powiecie limanowskim, w okolicznych przedszkolach  i oddziałach przedszkolnych, ale również poza jego granicami.  Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba uczestników i przedszkoli, które kolejno włączają się do wspólnego kolędowania. W I Edycji Konkursu w 2013 roku w inicjatywie wzięło udział 11 przedszkoli (ok. 200 dzieci). Ostatnia edycja w roku 2018 zgromadziła 756 uczestników z 33 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu powiatu limanowskiego i zaprzyjaźnionych przedszkoli z ościennych powiatów – informują organizatorzy wydarzenia.

Oprócz wspaniałych wrażeń towarzyszących imprezie, pragniemy aby konkurs realizował najważniejsze cele, którymi są: integracja środowiska lokalnego, popularyzacja tańca i śpiewu regionalnego, jako ochrona lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz wzmocnienie tożsamości regionalnej wśród najmłodszych. Bardzo ważne są również cele szczegółowe, czyli: podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, rozwój świadomości narodowej oraz kulturowej, integracja i aktywizacja kulturalna dziecięcego, amatorskiego ruchu artystycznego, integracja i współpraca przedszkoli w bliższym i dalszym środowisku, budzenie dziecięcej radości z prezentowanej przez siebie twórczości, oswajanie dzieci z dużą sceną i występem publicznym, promowanie młodych talentów, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, ale przede wszystkim wytworzenie świątecznej atmosfery – dodają.

Pragniemy, aby konkurs podtrzymywał idee inicjatywy promującej piękno i różnorodność naszej Małej Ojczyzny. Chcielibyśmy, aby w tym dniu, wszystkie dzieci nie tylko współzawodniczyły między sobą, ale przede wszystkim mogły poczuć magię tradycji, kontaktu z kulturą, folklorem, wejść w świat obrzędów regionalnych oraz nacieszyć się sukcesem.

Cieszę się, że po raz kolejny mogę objąć honorowym patronatem to wyjątkowe wydarzenie. Serdecznie zapraszam mieszkańców z naszego powiatu na posłuchanie pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu

W konkursie będą brały udział przedszkola oraz oddziały przedszkolne wraz ze swoimi opiekunami. Uczestnicy są podzieleni na dwie grupy wiekowe – dzieci młodsze (3 i 4 latki) oraz dzieci starsze (5 latki). W obu grupach wiekowych dzieci występują w dwóch kategoriach: solista/duet i zespół. W konkursie, w każdej kategorii jury przyznaje I, II, III miejsca oraz nagrody za zajęcie IV miejsca dla pozostałych uczestników.

Serdecznie zapraszamy tego dnia między godz. 8.30 a 16.30 do KARCZMY MATRAS w Limanowej nie tylko dzieci występujące, ale również każdego, kto w tym dniu chciałby poczuć choć odrobinę świątecznej magii, wsłuchać się w cudowne anielskie głosy małych wykonawców i zaznać świątecznego, rodzinnego klimatu.

 

Konkurs kolęd program

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content