Przekazanie dystrybutorów fontannowych wody do szkół

Przekazanie dystrybutorów fontannowych wody do szkół średnich Powiatu Limanowskiego- Starosta Limanowski - Mieczysław Uryga oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska wraz z dyrektorami szkół podczas przekazania dystrybutorów wody

Starosta Limanowski Mieczysław Uryga przekazał dziś (29.01) do zainteresowanych szkół prowadzonych przez powiat limanowski, dystrybutory fontannowe wody tzw. „poidełka”, zakupione przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, Powiatowe Centrum Ekologiczne w ramach edukacji ekologicznej, kładącej szczególny nacisk na oszczędzanie wody oraz zmniejszanie ilości plastikowych butli, kubków oraz napojów w butelkach PET.

Dzięki instalacji tych pojemników w szkołach, młodzież za darmo, w nieograniczonej ilości, z zachowaniem niezbędnych zasad higieny będzie mogła korzystać z wody pitnej. To dla mnie bardzo ważne, aby uczniowie mieli dostęp do wody, która jest zdrowa i to właśnie ją wybierali zamiast kolorowych napojów. Jestem przekonany, że dostęp do fontanny wodnej, pomoże w kształtowaniu dobrych nawyków wśród młodych ludzi – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, a następnie podziękował nauczycielom, którzy pozytywnie odnieśli się do pomysłu umieszczenia dystrybutorów w szkołach.

Do zalet dystrybutora należy brak wymiennych butli – bezpośrednie podłączenie do sieci wodociągowej i wysokie oszczędności na kosztach wody; najwyższej jakości woda i 100% ochrona bakteryjna, dzięki zastosowanemu systemu ultrafiltracji  z membraną kapilarną oraz mineralizacja wody, a zawarte w wodzie biominerały skutecznie uzupełniają codzienną dietę o cenne związki magnezu i wapnia. Dzięki wielostopniowej ultrafiltracji woda z poidełka przeznaczona jest do bezpośredniego spożycia.

 

 Dystrybutorów fontannowy wody dla szkół w powiecie limanowskim

 

image_pdfimage_print

Udostępnij