Przyjdź po flagę do Starostwa Powiatowego w Limanowej

Zbliża się Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Od 28 kwietnia (do wyczerpania zapasów) w godzinach pracy urzędu, będą rozdawane flagi i flagietki, które każdy może nabyć za darmo.

Flagi będą rozdawane w ramach projektu „Kto Ty jesteś”, który realizuje Fundacja Pro-Vincja ze Słopnic przy wparciu finansowym Powiatu Limanowskiego z zakresu kultury, sztuki i dziedzictwa narodowego. Jego ideą jest podniesienie świadomości narodowej, patriotyzmu oraz rozwoju tożsamości wspólnotowej.

Proszę o wywieszenie flag w domach i mieszkaniach. To prosta, ale jakże ważna lekcja patriotyzmu. Rozdając flagi chcemy zachęcić mieszkańców do indywidualnego włączenia się w obchodzenie świąt narodowych –  mówi Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Biało – czerwone flagi i flagietki, będą rozdawane przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Limanowej (przy wejściu do budynku B).

Wywieś flagę – pokaż, że pamiętasz o narodowych barwach!