Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Przyszowianie reprezentowali powiat limanowski na 40. Międzynarodowym Festiwalu Pyrzyckie Spotkania z Folklorem w Pyrzycach

W pierwszy weekend lipca odbył się 40. Międzynarodowy Festiwal Pyrzyckie Spotkania z Folklorem w Pyrzycach (woj. zachodniopomorskie) w którym udział wziął Zespół Regionalny Przyszowianie. Festiwal miał na celu ożywienie, popularyzację i aktywizacja grup kultywujących tradycje ludowe w zakresie tańca, muzyki, śpiewu, rękodzielnictwa oraz regionalnej kuchni.

Te trzy dni były wypełnione po brzegi występami, prezentacjami a także spotkaniami z innymi zespołami i ludźmi kultury z całej Polski oraz z zagranicy. Występy miały miejsce również w sąsiednich miejscowościach, odbył się pokaz mody na ludowo, spotkanie z władzami miasta Pyrzyc a także nocny korowód z pochodniami. Zespół  zaprezentował rodzimą tradycję oraz folklor Lachów Sądeckich. Po tak długiej przerwie, jaką spowodowała pandemia covid-19 możliwość wyjazdu na drugi koniec Polski była dla zespołu wyjątkowo radosna i ważna. Organizację wyjazdu „Przyszowian” wsparły samorządy Gminy Łukowica i Powiatu Limanowskiego.

źr./ fot.: facebook/przyszowianie

2021-12-07 12:07:11, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa