„Przywitanie jesieni” w Roztoce

2 października 2022 r w Roztoce (gm. Łukowica) odbył się jesienny piknik rodzinny – „Przywitanie jesieni”. Głównym punktem programu było oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego oraz placu zabaw przy Szkole Podstawowej.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządów Gminy Łukowica oraz Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Józef Pietrzak- Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w kaplicy w Roztoce. Na placu obok szkoły wszystkich mieszkańców i gości powitała dyrektor Beata Tokarz, po czym nastąpiło oficjalne otwarcie boiska  i placu zabaw i poświęcenie obiektów, którego dokonał ks. dziekan Wiesław Majca.

Uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali specjalny program artystyczny, a o poczęstunek dla uczestników jesiennego pikniku zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Roztoki i Koło Pszczelarzy z Łukowicy zadbały o poczęstunek. Odbywały się też pokazy ratownictwa zorganizowane  przez OSP- Roztoka, animacje dla dzieci, wystawy rękodzieła i rozgrywki sportowe – uczestnicy próbowali swoich sił m.in. w przejściu po linie, zwijaniu węża strażackiego na czas i turnieju siatkówki, w którym dopuszczalne też były nietypowe stroje.

Organizatorem wydarzenia były: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki oraz Gmina Łukowica.

fot.: TV 28/ profil fb Bogdan Łuczkowski -Wójt Gminy Łukowica