Puchar na Medal na zakończenie sezonu narciarskiego

Stacja  Lubomierz Ski zakończyła sezon narciarski. W ostatnim dniu pracy ośrodka rozegrano finał cyklu zawodów w narciarstwie alpejskim  pod hasłem: „Puchar na Medal”. Główną rolę tego dnia odegrali zawodnicy, którzy przy gorącym dopingu swoich rodzin dali świetny pokaz umiejętności. Młodzi narciarze zdobywali  i szlifowali je podczas różnych projektów realizowanych na tym stoku.

Dzieci z terenu Gminy Mszana Dolna brały tam udział w programie „Jeżdżę z głową” współfinansowanym przez Urząd Marszałkowski oraz projekcie „Akademia Narciarstwa”, którego realizację wsparło finansowo Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach upowszechniania sportów zimowych. Okazją do treningów była również akcja „Świąteczny ślizg” zorganizowana przez stację narciarską Lubomierz Ski.

Amatorską ligę narciarstwa alpejskiego „Puchar na Medal” zorganizował  UKS Gorce we współpracy z KS Chochołów. Zawody współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, Powiat Limanowski,  Gmina Mszana Dolna oraz  BS Mszana Dolna i Gorczański Park Narodowy. Akcja ta jest realizowana w ramach wieloletniego programu rozwoju sportów zimowych pod nazwą „PROJEKT NA MEDAL” autorstwa Józefa Zborowskiego.

Pomysłodawca akcji wraz z Posłem na Sejm RP Wiesławem  Janczykiem,  dokonali dekoracji  finalistów zawodów na stoku w Lubomierzu – informuje koordynator zawodów. Obydwaj panowie zadeklarowali, że dołożą wszelkich starań, aby młodzi sportowcy z terenu Powiatu Limanowskiego mogli rozwijać  swoje talenty w sportach zimowych.

W trzech edycjach „Pucharu na Medal” wzięło udział około 250 młodych narciarzy z gmin powiatu limanowskiego oraz dzieci i młodzież z innych regionów Polski wypoczywające w  Lubomierzu i okolicy podczas ferii zimowych.

W tym sezonie pozostało nam  podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i zapał oraz ich trenerom za włożoną pracę  w szlifowanie talentów na naszym stoku – podsumowują zimowy okres właściciele stacji Lubomierz Ski. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim dzieciakom udziału w zawodach,  tym bardziej, że wielu z nich w tym sezonie stawiało swoje pierwsze kroki w narciarstwie. Kolejna akcja „Projektu na Medal”  już w  wakacje! Zapraszamy na obóz sportowy, nabór do sekcji narciarstwa alpejskiego i nie tylko.  Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na fb i stronie www Lubomierz Ski.

Patronat honorowy na zawodami objął Poseł na Sejm RP – Wiesław Janczyk.