Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Punkt Bookcrossing dostępny w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej wspólnie z Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej zaprasza do obcowania z kulturą i książką. Przy okazji zwiedzania wystaw naszych artystów będzie okazja, by zabrać ze sobą do domu któryś z interesujących tytułów.

Na czym polega akcja? W budynku Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej, znajdującym się na limanowskim rynku, umieszczony został regał z książkami, które każdy może zabrać ze sobą do domu. Po przeczytaniu książkę można zachować dla siebie, polecić znajomym lub zwrócić, by inni czytelnicy też mogli skorzystać z lektury.

 

Bookcrossing to inicjatywa, pozwalająca dzielić się książkami, powoduje, że są one w ciągłym „ruchu” i, a przede wszystkim… są czytane, czyli spełniają swoja podstawową funkcję.

Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą, dlatego zachęcamy, aby zabrać książką z punktu utworzonego w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, przeczytać, a potem…podać dalej i podarować jej drugie życie!

Jeżeli ktoś ma życzenie podarować książkę na bookcrossingową akcję, to należy ją przynieść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej książki będą poddane trzydniowej kwarantannie, a następnie trafią na bookcrossingowy regał do PCIT, aby wyruszyć w dalszą literacką podróż.

 

 

 

 

 

2021-09-24 20:30:27, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa