Quiz edukacyjny „Co ty wiesz o regionie” dla uczniów szkół podstawowych

12 października wystartowały zapisy do tegorocznej, czwartej już edycji quizu „Co Ty wiesz o Regionie?”, skierowanego do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych. Drużyny, składające się z 3 uczniów i opiekuna-nauczyciela, można rejestrować do 29 października. Z uwagi na trwającą pandemię Covid-19 tegoroczny konkurs będzie przeprowadzony wyłącznie w formie quizu online. Na zwycięskie zespoły czekają cenne nagrody.

Konferencje inaugurujące konkurs odbyły się w poniedziałek, 12 października w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Tarnowie. W wydarzeniach wzięli udział: Marta Malec-Lech z zarządu województwa oraz radny Rafał Kosowski.

Podobnie jak w latach ubiegłych do udziału w konkursie zaproszone są zespoły składające się z 3 uczniów i opiekuna-nauczyciela. Każda szkoła może zgłosić jedną drużynę za pośrednictwem formularza przesyłanego do Departamentu EK. Drużyny zagrają w dwóch odrębnie klasyfikowanych grupach odpowiadających ich poziomowi edukacyjnemu tj. kategoria klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz kategoria szkół ponadpodstawowych.

Sam konkurs w formie quizu online będzie dostępny  stronie www.malopolska.pl pod dedykowanym linkiem.

Po rejestracji drużyn szkoły otrzymują drogą mailową login oraz hasło, za pośrednictwem których będą mogły przystąpić do gry. Wcześniej, przygotowując się do konkursu, uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich sił w quizach testowych dostępnych na stronie https://malopolskapoleca.pl/quiz/trenuj. Drużyna może włączyć się do gry w dowolnym i dogodnym dla siebie momencie w terminie od 12 października do 30 października br. Każda z nich ma możliwość wylosowania i dwukrotnego przejścia testu – 30 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. W rankingu brane są pod uwagę najpoprawniejsze i najszybsze odpowiedzi drużyn.

Drużyny mogą na przykład natrafić na pytanie związane z kulinariami, konkretnymi formami folkloru takimi jak taniec i muzyka, lokalnymi obrzędami, językami, świętami, dokonaniami znanych postaci (historycznych i żyjących), zabytkami, atrakcjami turystycznymi, zagadnieniami administracji samorządowej itd. Krótko mówiąc – zwycięzcy quizu będą mogli pochwalić się naprawdę szeroką i zróżnicowaną wiedzą o regionie, w którym mieszkają, i z którym się identyfikują.

W szczególnym roku poświęconym pamięci św. Jana Pawła II, Samorząd Województwa Małopolskiego włącza się do obchodów 100. rocznicy urodzin papieża Polaka, dlatego motywem przewodnim konkursu będzie tematyka związana z faktami z życia i pontyfikatu Karola Wojtyły – wielkiego Małopolanina. Baza testów została więc wzbogacona o pytania poruszające powyższe wątki

10 zwycięskich drużyn, które zostaną wyłonione na podstawie rankingów wyników (opublikowanych najpóźniej do 6 listopada br.) zostanie nagrodzonych w dwóch kategoriach szkolnych – podwójni laureaci miejsc 1 – 3 (6 drużyn 4-osobowych łącznie z nauczycielem) otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci edukacyjnego sprzętu elektronicznego, podwójni laureaci pozostałych miejsc 4 – 5 (4 drużyny) również otrzymają cenne nagrody.
Uroczystość honorująca laureatów konkursu, podczas której zwycięskie drużyny otrzymają nagrody, planowana jest na początku listopada br.

Zgłoszenia trwają do 29 października br. Wszystkie bieżące informacje dotyczące przebiegu konkursu oraz jego regulamin są dostępne na stronie internetowej www. malopolska.pl.

Kontakt w sprawie quizu:
Telefon: 12 61 60 731,713
Mail: sekretariat.ek@umwm.malopolska.pl

Warto przypomnieć, że w latach ubiegłych konkurs składał się z 2 etapów: internetowego quizu 30 pytań oraz finału połączonego z galą, podczas którego wytypowane przez szkołę drużyny – najlepsze w rankingu quizu, zmagały się na żywo w kilku konkursowych konkurencjach przed licznie zgromadzoną publicznością. Z uwagi na trwającą pandemię Covid-19 i konieczność zachowania szczególnych środków ostrożności oraz respektowania zasad bezpieczeństwa, tegoroczny konkurs będzie przeprowadzony wyłącznie w formie quizu online.

źr.: malopolska.pl

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content