Rada Społeczna Szpitala

s

Pierwsza w tym roku Rada Społeczna Szpitala odbyła się 22 marca w siedzibie Szpitala Powiatowego w Limanowej. Tego samego dnia przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu wizytowali nowo wyremontowany oddział ratunkowy szpitala.

Posiedzenie Rady Społecznej otworzył Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala – Starosta Limanowski Jan Puchała.

Rada Społeczna jest organem powołanym na podstawie Ustawy o działalności leczniczej (art. 48 ust.1 Ustawy z dnia 15.04.2011 roku). Zgodnie z ustawą jest organem inicjującym i opiniodawczym podmiotu, który utworzył zakład, oraz organem doradczym kierownika publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

Ustawa określa szereg zadań będących w kompetencji rady, w tym m.in. przedstawianie kierownikowi publicznego zakładu opieki zdrowotnej wniosków i opinii w sprawach:

• planu finansowego i inwestycyjnego,
  • rocznego sprawozdania z realizacji planu inwestycyjnego i finansowego,
  • kredytów bankowych lub dotacji,
  • podziału zysków,

To właśnie podjęcie uchwały w sprawie przedstawienia opinii o planie finansowym i inwestycyjnym Szpitala na rok 2018 było głównym punktem obrad.

Po przedstawieniu przez Dyrektora Szpitala oraz Głównego Księgowego sytuacji finansowej szpitala oraz planowanych wydatków inwestycyjnych, Rada podjęła uchwałę w sprawie przedstawienia opinii o zaciągnięciu przez Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej kredytu długoterminowego. Dalsze obrady dotyczyły spraw bieżących szpitala.

Tego samego dnia przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego wizytowali nowo wyremontowany Szpitalny Oddziała Ratunkowy.

Całkowita wartość zrealizowanego projektu wyniosła 1 mln 142 tys. zł z czego z POIiŚ dofinansowane zostało 569 tys. zł, Powiat Limanowski przekazał 400 tys. zł, a pozostała kwota to środki własne Szpitala. W ramach tego projektu Szpital zakupił m.in. nowoczesny aparat cyfrowy RTG z detektorami, nowy stół operacyjno-zabiegowy oraz analizator immunologiczny.W Szpitalnym Oddziale Ratunkowym zostały wykonane również prace remontowe obejmujące montaż ślusarki, instalacja zabezpieczeń przeciwpożarowych, a  także remont korytarza oddziału w tym instalacja wentylacji mechanicznej i dostosowanie izolatki do obowiązujących wymogów.

Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom wzrosła jakość usług oferowanych w Szpitalu Powiatowym zapewniając większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Więcej zdjęć na FACEBOOKU_