Razem już po raz siódmy wywoływali uśmiech na twarzach dzieci

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – pod takim hasłem w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się siódme już spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami z terenu gminy Mszana Dolna i Powiatu Limanowskiego, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej z klasami gimnazjalnymi w Kasinie Wielkiej.

Głównym organizatorem tegorocznego spotkania byli jak co roku dyrekcja, nauczyciele i  rodzice uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej , przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Wójta Gminy Mszana Dolna –Bolesława Żaby.  Honorowym patronatem spotkanie objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Niezwykłą radość organizatorom tegorocznej edycji sprawili goście, którzy tak licznie przybyli wraz ze swoimi rodzinami.

Spotkanie rozpoczęto wspólną modlitwą podczas mszy świętej, którą odprawił ks. Robert Stanuszek- wikariusz parafii Kasina Wielka. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowała Schola „Soli Deo”.

Zebranych gości powitała Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej – Pani Janina Ziemianin. Swoją obecnością zaszczycili: Pani Ewa Filipiak – Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego,  Pani Agata Zięba- Wicestarosta Limanowski , Pan Bolesław Żaba- Wójt Gminy Mszana Dolna,Pan Bolesław Jania- Radny Powiatu Limanowskiego  oraz Pan Adam Wrzecionek- Sołtys Wsi Kasina Wielka.

Zaproszeni goście

Dla wszystkich uczestników goście z SOSW w Dobrej zaprezentowali spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Aktorzy zauroczyli widownię swoją grą ,barwnymi strojami i wspaniała dekoracją. Wysoki poziom prezentacji sztuki świadczy o wielkim zaangażowaniu i współpracy wszystkich pracowników tej placówki.

W tym roku nasze spotkanie uświetnił występ zespołu regionalnego,,Kasinianie -Zagórzanie” wraz z kapelą ,w której zaprezentowali się nasi miejscowi artyści; Pan Andrzej Ciężadlik, Pan Adam Rusnarczyk i Pani  Justyna Rusnarczyk.

Regionalne przyśpiewki zachwyciły melodyjnością, a tańce zachęcały uczestników do wspólnego „ przytupu”.

Zebrani goście mieli także okazje wysłuchać utworów wykonanych przez naszą absolwentkę,  utytułowaną już wokalistkę – Panią Justynę Rusnarczyk.

W trakcie uroczystości wszystkim dzieciom wręczono upominki przygotowane dzięki ofiarności darczyńców.

Pyszny obiad i słodkie łakocie z wielkim zaangażowaniem, jak co roku, przygotowali rodzice uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Wspaniałą, słodką niespodzianką , po raz kolejny,  był przepyszny, okazały tort ręki kasińskiego mistrza – cukiernika Pana Bolesława Jani. W gorącej i serdecznej atmosferze nie zabrakło też dla ochłody lodowego deseru.

Spotkanie zakończyły wspólna zabawa i tańce, do których przygrywał zespół ,,Juhasi”, którego wokalistką jest absolwentka szkoły  -Pani Jolanta Ziemiańska.

Na „ szóstkę” z empatii i wrażliwości egzamin zdali nasi uczniowie i absolwenci, , którzy w charakterze wolontariatu po raz kolejny współuczestniczyli w organizacji i przebiegu całego sobotniego spotkania.

Nadrzędnym celem uroczystości jest integracja jej uczestników , a także wymiana doświadczeń  między opiekunami osób niepełnosprawnych. Ten bal udowodnił po raz kolejny, jak ważną rolę odgrywają takie spotkania dla rodzin osób z problemami niepełnosprawności.

Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało się wywołać uśmiech na twarzach najważniejszych gości  i że spotkamy się znów za rok!

Jak w poprzednich latach, tak i tym razem  nie  zawiodła ofiarność i życzliwość ludzi, dla których uśmiech dziecka jest największą nagrodą. Świadomość ofiarodawców z radości jakie niesie oczekiwanie osób niepełnosprawnych  na coroczne wspólne spotkanie, sprawia , iż szerzej i bezinteresowniej otwierają się ich dobre  serca.

Dziękujemy  więc serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby po raz kolejny odbyła się ta wyjątkowa uroczystość . Wyrazy wdzięczności wszystkim  ofiarodawcom zostaną przekazane w formie pisemnej – zapewniają organizatorzy.

Zapraszamy go galerii zdjęć na Facebooku

Źródło,fot: ZPO Kasina Wielka

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content