„Regionalne smaki Powiatu Limanowskiego” w każdy piątek na Limanowskim Rynku!

Już w najbliższy piątek (09.07) rozpoczynamy cotygodniową akcją pn. „Regionalne smaki Powiatu Limanowskiego”, mającą na celu promocję dziedzictwa kulinarnego naszego regionu oraz prezentację produktów regionalnych i rękodzieła Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie powiatu limanowskiego.

Dziedzictwo kulinarne to ważny element tożsamości kulturowej regionu. Nie od dziś wiadomo, że dziedzictwo kulturowe polskiej wsi i jego kultywowane jest możliwe dzięki aktywności Kół Gospodyń Wiejskich. Ważnym elementem tej działalności jest również podtrzymywanie tradycji w zakresie tzw. „dziedzictwa kulinarnego”. Przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy często zabierają nas w sentymentalną podróż po smakach dzieciństwa oraz przywołują magię rodzinnego domu. Dlatego, aby przybliżyć Państwu lokalne smaki i podtrzymywanie tradycji zapraszamy w każdy piątek na Limanowski Rynek.

Akcja rozpocznie się 9 lipca br. i będzie kontynuowana w każdy piątek, w godzinach 9:00-13:00 do końca września na Rynku Limanowskim przy budynku Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej. Co tydzień jedno zgłoszone Koło będzie sprzedawać lokalne przysmaki i rękodzieło. Akcję rozpoczną Panie z KGW Sowliny prezentując swoje wyroby oraz rękodzieło.

Jednocześnie zapraszamy przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich do zgłaszania udziału w tym wydarzeniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Biurem Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej. e-mail: promocja@powiat.limanowski.pl, tel. 18 3337 901.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content