„Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” z KGW Podłopień

W piątek 30 lipca na limanowskim rynku w godzinach od 9: 00 do 13:00 odbyło się spotkanie w ramach letniej akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego, promującej dziedzictwo kulinarne i rękodzieło Ziemi Limanowskiej oraz działalność lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Jako czwarte Koło Gospodyń udział w wydarzeniu organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej  udział wzięły panie z KGW w Podłopieniu (gmina Tymbark). Stoisko gospodyń z Podłopienia było chętnie odwiedzane przez gości, wśród nich był tez Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Odwiedzający mogli na miejscu skosztować oraz zakupić wiele tradycyjnych przysmaków m.in domowe pierogi, chleb, pyszne ciasta i pieczywo. Nie zabrakło też oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, takich jak pięknie haftowane obrusy, czy serwetki.

W przyszły piątek 6.08. odbędzie się pierwsza sierpniowa odsłona „regionalnych smaków”, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.