„Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” z KGW „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej

13 sierpnia na rynku w Limanowej po raz szósty zagościły „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”, tym razem w wersji zagórzańskiej, bowiem gospodyniami wydarzenia były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kasine Wielkiej. Oprócz stoiska KGW mieszkańcy miasta Limanowa uczestniczący w wydarzeniu, którzy nie brali jeszcze udziału w narodowym spisie powszechnym mieli możliwość skorzystania z pomocy rachmistrzów oraz pracowników biura spisowego. Oba stoiska czynne były w godzinach od 9: 00 do 13: 00 i cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W wydarzeniu wziął udział również Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

    

„Regionalne Smaki powiatu Limanowskiego” to cykliczna akcja poświęcona promocji dziedzictwa kulinarnego oraz kultury powiatu limanowskiego oraz działalności lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Na stoisku promocyjnym KGW „Zagórzanki” w Kasinie Wielkiej można było zakupić i skosztować regionalnych produktów w tym domowych ciast, pieczywa, wyrobów garmażeryjnych i innych produktów. Nie zabrakło również pięknych ozdób i rękodzieła artystycznego.

 

Wiele osób – mieszkańców miasta Limanowa, skorzystało także z możliwości dokonania spisu dzięki obecności podczas wydarzenia rachmistrzów i pracowników biura spisowego.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content