Relacja z Koncertu Noworocznego w Limanowej

Relacja z Koncertu Noworocznego w Limanowej - tancerze flamenco oraz orkiestra na scenie podczas występu

W dniu 4 stycznia br. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Limanowej miało miejsce noworoczne widowisko muzyczne, na które Burmistrz Limanowej zaprosił mieszkańców miasta.

Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda podsumował ostatni rok, biorąc pod uwagę  uwagę najistotniejsze wydarzenia miejskie. Razem z Przewodniczącą Rady Miasta Jolantą Juszkiewicz złożyli również życzenia noworoczne zgromadzonym licznie gościom w sali koncertowej.

Publiczność mogła podziwiać wokalne popisy w najpiękniejszych ariach operowych i operetkowych, walce i polki Johanna Straussa, Franca Lehara, Imre Kalmana oraz arie i duety wszechczasów innych kompozytorów w wykonaniu New Opera Kiev Orchestra oraz europejskiej klasy solistów kijowskiej sceny operetkowej i operowej. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się arie Adeli oraz Barinkaya  z operetki Wielka sława to żart, duety, m.in. z operetki Usta milczą dusza śpiewa, walce Nad pięknym modrym Dunajem, Wiedeńska krew, polki Trik Trak, Grzmoty i błyskawice oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa, jak i współczesną publiczność. Nie zabrakło przebojów muzyki filmowej, musicalowej i pop kultury, wśród których rozbrzmiały arie Tewiego z musicalu skrzypek na dachu, czy Skyfall, Kazaczok, The Whole New World z Alladyna, Mamma mia grupy ABBA, Krzyk Żurawi Vitasa i inne.

Doznania płynące z muzyki wzbogacone były wirtuozerskim popisem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią.

Wydarzenie jak co roku, z pełną gracją i humorem poprowadził Marian Wójtowicz.

Źródło: www.miasto.limanowa.pl