Relacja z VI Festiwalu Kultury „Beskidzkich Rytmów i Smaków 2018″w Słopnicach

W niedzielę 22 lipca br. w Słopnicach odbył się po raz szósty Festiwal Kultury „Beskidzkich Rytmów i Smaków”. Festiwal otwarli uroczyście Czesław Szynalik, inicjator cyklu imprez Odkryj Beskid Wyspowy wspólnie z Wójtem Gminy Słopnice Adamem Sołtysem, gospodarzem wydarzenia. Tym razem z amfiteatru rozbrzmiewał folklor lachowski i sądecki.

W trakcie wydarzenia wystąpiły 3 Zespoły Regionalne, tj.: Słopnicki Zbyrcok, Słopniczanie oraz Górale Łąccy. Prezentujące się zespoły otrzymały statuetki w postaci klucza wiolinowego.

Podczas, gdy na scenie prezentowały się zespoły regionalne, członkinie  Koła Gospodyń Wiejskich ze Słopnic, serwowały beskidzkie smaki. Każdy mógł skosztować tradycyjnych lokalnych dań: pierogów, bigosu, gulaszu, chleba ze smalcem oraz swojskich wypieków.

O godz.17.00 miało miejsce wręczenie Pucharu Wójta Gminy w turnieju piłki nożnej.  Dla najmłodszych uczestników imprezy zostały przygotowane karuzela wraz ze zjeżdżalniami. Po wyjątkowej prezentacji dawnych zwyczajów i obrzędów ludowych mieszkańcy bawili się na festynie tanecznym. Do tańca zachęcała muzyka zespołu PROMM.

plakatOprac.na podst.: UG Słopnice

Fot.: UG Słopnice