Reprezentowali swoją szkołę podczas Targów Edukacyjnych w Krakowie

Młodzież gimnazjalna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Krakowie

Młodzież gimnazjalna z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej reprezentowała ofertę edukacyjną w powiecie limanowskim podczas Targów Edukacyjnych w Krakowie -,,Festiwalu zawodów w Małopolsce’’.

Targi Edukacyjne, których organizatorem jest Województwo Małopolskie, odbywają się w ramach Festiwalu Zawodów. Jest to wydarzenie będące zwieńczeniem działań  prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych w całym województwie małopolskim.

Podczas tegorocznych Targów prezentowane były oferty edukacyjne szkół zawodowych na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno – usługowej, budowlanej, elektryczno – elektronicznej, mechanicznej i górniczo – hutniczej, medyczno – społecznej, rolniczo – leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej, służb “mundurowych” oraz szkół zagranicznych – partnerów Województwa Małopolskiego z Węgier, Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy oraz Chorwacji. W ramach ekspozycji przygotowane zostały stoiska wystawiennicze kilkudziesięciu szkół zawodowych oraz szkół wyższych z kraju i zagranicy m.in.: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wystawcy “na żywo” przedstawiali  na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani  mogli skorzystać z porad doradców zawodowych.

 

oprac.Źr.zdj: Gmina Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij