Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych we współpracy z Gminami i Miastem

rowerzysta

Trwa realizacja projektu pn. „Rozbudowa szlaków wielofunkcyjnych wokół Góry Mogielica i szlaków łącznikowych w Gminach Limanowa, Słopnice, Kamienica i Mieście Limanowa wraz z ich połączeniem z trasą główną VeloDunajec”. Przypominamy, że Liderem projektu jest Powiat Limanowski przy współpracy  Gmin: Limanowa, Kamienica, Słopnice oraz z Miastem Limanowa. Zakończenie projektu planowane jest za dwa lata czyli na sierpień 2020 r.

Ścieżki, które zostaną oddane do użytku będą doskonałą propozycją wypoczynku m.in. dla rodzin z dziećmi. Zostaną one wyposażone w ławki i stoły, przy których będzie można wypocząć po długich, górskich wędrówkach. W pobliżu pojawią się też stojaki rowerowe, a nowe szlaki zostaną włączone do sieci tras rowerowych – w Tylmanowej połączą się z trasą VeloDunajec.

Dlatego oprócz długich spacerów, wraz z bliskimi lub przyjaciółmi będzie można np. na rowerze pojechać nieco dalej przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z zapierającymi dech w piersiach widokami na Beskidy, Pieniny czy Tatry.

W ramach projektu powstaną:
1)    miejsca postojowe w Gminach Słopnice, Kamienica, Mieście Limanowa oraz w Gminie Limanowa wyposażone w altany/wiaty, stanowiska dla rowerów, kosze na śmieci i tablice informacyjne.
2)    zaplecze informacyjno-sanitarne (w mieście Limanowa)
3)    kładki dla rowerów (w mieście Limanowa)

Dodatkowo planowane są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych poprzez zakup 20 audioprzewodników do istniejących wypożyczalni na trasach wokół Góry Mogielica. Aby monitorować ruch turystycznych na powstałych trasach planowany jest także montaż innowacyjnych pętli do pomiaru ruchu turystycznego w miejscowościach Kamienica, Limanowa, Stara Wieś oraz Słopnice.

Całkowita wartość projektu: 6 mln  57 tys. 900,72 zł.
Poziom dofinansowania: 3 mln. 736 tys. 638,12 zł (tj. 65%).

Produkty projektu będą promowane za pośrednictwem
1)    map turystycznych ze szlakami rowerowymi i pieszymi – nakład 5000 szt.
2)    przewodników turystycznych po nowoutworzonych i odnowionych szlakach – nakład 5000 szt.
3)    nowoczesny portal www po szlakach
4)    aplikacja turystyczna po szlakach na system Android i iOS

image_pdfimage_print

Udostępnij