Rozpoczęcie roku i obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny w ZS nr 1

inauguracja roku i obchody 78 lecia II wojny światowej w Zs nr 1 Limanowa

3 września w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej odbyły się uroczystości związane z 79 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej połączone z uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele Powiatu: Wicestarosta Limanowski – Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu – Agata Zięba.

Święto rozpoczęło się w kościele parafialnym w Sowlinach odprawieniem okolicznościowej Mszy Świętej przez księdza katechetę Dariusza Dziedziaka. Następnie uroczystość kontynuowano przed budynkiem szkoły przy ulicy Witosa. Spotkanie poprowadziła zastępca dyrektora w Zespole Szkół Nr 1 Pani mgr Małgorzata Golonka.

wicestarosta podczas przemówienia na uroczystosciach Obchodów 78 lecia II wś

Wśród przybyłych gości znalazły się delegacje urzędów, szkół i instytucji z terenu limanowszczyzny. Imprezę uświetniła obecność oddziału Związku Strzeleckiego „Strzelec”. Głos zabrali  przybyli goście: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Władysław Bieda – Burmistrz Limanowej, Mieczysław Uryga – Wicestarosta Limanowski,  a także Kapitan Stanisław Wierzycki – prezes Związku Kombatantów RP. Stanisław Dębski – nauczyciel historii w Zespole Szkół Nr 1 przypomniał o ważnej roli historycznej jaką pełnił budynek, przy którym przebiegała uroczystość.

Po przemówieniach gości  oraz Apelu Poległych delegacje zaproszonych gości złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą wymarsz żołnierzy Batalionu Obrony Narodowej do obrony południowych granic Polski.

Równolegle do tych obchodów miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przy budynku A na ulicy Piłsudskiego, prowadzone przez Panią Dyrektor Szkoły Joannę Rudek.

źr./fot.: ZS nr 1 Limanowa