Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

15 maja 2023 r. w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej dla Powiatu Limanowskiego mieszczącej się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 28 czerwca. 

W pierwszym posiedzeniu Powiatowej Komisji Lekarskiej udział wzięli Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji mjr Zbigniew Gacek, Przewodniczący Komisji Lekarskiej lek. Zygmunt Rojek, psycholog Justyna Kuśnierz, dyrektor szkoły ZSTiO Stanisław Wąsik oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Limanowej.

Tegoroczna kwalifikacja dotyczy mężczyzn urodzonych w 2004 r. oraz starszych, którzy dotąd nie posiadali kategorii zdolności do służby wojskowej. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawią się także panie, których kwalifikacje mogą być przydatne w służbie wojskowej.

Według danych zebranych z gmin ilość osób podlegających stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej w 2023 roku z terenu powiatu limanowskiego to 960 osób ( 923 mężczyźni i 37 kobiet).

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content