Rozstrzygniecie konkursu „Zdrowie to Twój Skarb”

plakat zdrowie to Twój skarb

Tegoroczna edycja XI Międzyszkolnego Konkursu Prozdrowotnego „Zdrowie to Twój Skarb” odbyła się pod hasłem „Aktywnie znaczy zdrowo”. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 9 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkól Nr 1 w Limanowej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Jan Puchała.

Konkurs już od 11 lat organizowany jest przez ZS nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej i ma na celu promowanie prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. Odbywa się w dwóch kategoriach: konkurs plastyczny dla gimnazjalistów oraz test wiedzy dla uczniów szkół średnich z terenu powiatu limanowskiego.

W kategorii testu wiedzy wzięło udział pięć szkół ponadgimnazjalnych, łącznie 21 uczniów.

Bardzo się cieszę, ze tak licznie wzięliście udział w tym konkursie. Tematyka testu była bardzo szeroka, ponieważ zawierała pytania z układów mięśniowego, pokarmowego, krwionośnego, zagadnienia związane z aktywnością fizyczną czy prawidłowym odżywianiem. Szczerze przyznaję, ze daliście sobie świetnie radę, dlatego serdecznie Wam gratuluję – podsumowała część pisemną przewodnicząca komisji konkursowej Ewa Wątroba z PSSE Limanowa.

W kategorii testu wiedzy przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Mateusz Wikar – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej
II miejsce – Anna Przybyłowicz – Zespół Szkół nr 1 w Limanowej
III miejsce – Anita Więcek – I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej

Przewodnicząca Komisji Konkursowej w kategorii prac plastycznych Anna Golonka zwróciła się do uczniów – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny podjęliście temat zdrowia przedstawiony w artystyczny sposób. Przyznane miejsca wyróżniają się swobodą operowania środkami plastycznymi, oryginalnością pomysłu, a także zgodnością pracy z tematem.

W kategorii plac plastycznych przyznano następujące miejsca:

I miejsce; Katarzyna Kubowicz – Zespół placówek Oświatowych w Skrzydlnej
I miejsce: Julia Dziadoń – Szkoła Podstawowa w Tymbarku
II miejsce: Paulina Juszczak – SP w Tymbarku
III miejsce: Oliwia Woźniczka – Zespół Placówek Oświatowych w Skrzydlnej

Wyróżnienia:

Marta Jakubowska Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kamienicy
Natalia Napora – Zespół Placówek Oświatowych w Podobinie
Magdalena Markowicz – Zespół Placówek Oświatowych w Podobinie
Emilia Drabik – Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej
Anna Zborowska – Zespół Placówek Oświatowych w Słopnicach
Aleksandra Król – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach
Martyna Filipek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ujanowicach

Inicjatorkami konkursu są Danuta Rosiek oraz Anna Golonka – nauczycielki z ZS nr 1 w Limanowej. W podsumowaniu konkursu uczestniczyli m.in.: Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości która w imieniu własnym oraz Starosty Limanowskiego Jana Puchały złożyła gratulacje laureatom konkursu oraz podziękowała organizatorom za organizację wydarzenia, a także Ewa Wątroba z PSSE Limanowa, Piotr Zoń Przewodniczący Rady Rodziców.

Nagrody dla laureatów ufundowali: Starostwo Powiatowe w Limanowej i Rada Rodziców z ZS nr 1 w Limanowej.

Galeria na FACEBOOKU