Rozstrzygnięcie XV Turnieju Szachowego „O Puchar Niepodległości”

10 Listopada 2021 roku w Limanowskim Domu Kultury odbyły się rozgrywki XV Turnieju Szachowego „O Puchar Niepodległości” pod patronatem honorowym Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi oraz Burmistrza Miasta Limanowa – Władysława Biedy. Turniej zorganizował Limanowski Dom Kultury wraz z Klubem Sportowym LKS Płomień –  sekcja szachowa

W sportowym  wydarzeniu, którego ideą jest popularyzacja gry w szachy w mieście Limanowa i powiecie limanowskim oraz uczczenie 103. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak również 107. Rocznicy pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego na Ziemi Limanowskiej wzięło udział 49 zawodników rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych: Młodzik i Open. Sędziami w Turnieju był Ryszard Ewert oraz Stanisław Gamoń.

WYNIKI XV Turnieju Szachowego „O Puchar Niepodległości”

Gratulujemy wszystkim laureatom!

Nagrody dla uczestników wręczyli: Urszula Nowogórska – Poseł na Sejm RP, Leszek Mordarski – Radny Miasta Limanowa, Magdalena Szczygieł-Smaga – Dyrektor LDK, Ryszard Ewert oraz Stanisław Gamoń.

Warto podkreślić fakt, że dzięki staraniom pana Ryszarda Ewerta oraz Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury udało się wznowić Turniej po sześciu latach przerwy. Ostatnia, XIV edycja, turnieju miała miejsce w 2015 roku.

źr/ fot: LDK Limanowa