„Rozwijamy się, więc jesteśmy” – szkolenie o pozyskiwaniu funduszy na projekty

Szkolenie dla bibliotekarzy z Marcinem Kotyła

11 lipca bibliotekarze powiatu limanowskiego spotkali się na kolejnym już szkoleniu w ramach projektu „Rozwijamy się, więc jesteśmy”. Tematem przewodnim było „Pozyskiwanie finansowania na projekty. Jak znaleźć odpowiednie źródło”. Najważniejsze stawiane pytania to: Jak pisać wnioski? Czego unikać przy planowaniu harmonogramu i budżetu? Na co zwracać szczególną uwagę? Czy partnerzy są nam potrzebni?

Trener Marcin Kotyła – fundraiser, koordynator projektów, edukator sprawnie przeprowadził uczestników przez gąszcz różnorodnych propozycji, skąd można pozyskiwać środki na szeroką działalność kulturalną bibliotek. Meritum warsztatów polegało na praktyce, czyli próbie napisania autorskiego wniosku, według omówionych wytycznych. Szkolenie z pewnością zaowocuje w przyszłości realizacją ciekawych, kulturalnych projektów. W końcu nie takie wnioski straszne… Dziękujemy wszystkim bibliotekarzom z powiatu za obecność i aktywny udział.

Patronat nad Projektem objęło Lustro Biblioteki. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

 

źr. fot.: MBP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content