Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Ruszamy z kolejną inwestycją drogową

Już wkrótce rozpocznie się przebudowa 2,2 km odcinka drogi powiatowej realizowanej w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1579K Siekierczyna – Naszacowice w miejscowości Przyszowa”. 29 września br. odbyło się przekazanie placu budowy.

Na odcinku – od mostu osiedle Berdychów do istniejącego chodnika w miejscowości Przyszowa – zostanie wykonana m.in. nowa nawierzchnia jezdni wraz z jej poszerzeniem do 6 mb, wykonanie chodnika, przebudowa skrzyżowań z drogami gminnymi, przebudowa zjazdów, wykonanie odwodnienia i oznakowania.

Na realizację niniejszego zadania Powiat Limanowski pozyskał 50% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostały wkład, to środki własne Powiatu Limanowskiego oraz Gminy Łukowica. Wartość zadania to 4 363 617, 87 złotych.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PROFEXIM sp. j. H. J. Duda z Mszany Dolnej oraz PRODiM Oskar Niezabitowski z Krakowa.

Planowany termin zakończenia przedsięwzięcia, to koniec września 2021 r.

Dyrektor PZD Limanowa Marek Urbański wraz z wójtem Gimy Łukowica Bogdanem Łuczkowskim na przekazywanym odcinku drogi w towarzystwie przedstawicieli firmy wkonawczej.

 

 

2024-03-03 21:01:17, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa