Ruszyła odcinkowa przebudowa drogi powiatowej Limanowa – Kamienica w Starej Wsi

Podpisanie umowy

Ruszyła realizacja rozpoczętych robót drogowych związanych z odcinkową przebudową drogi powiatowej nr 1609K Limanowa – Kamienica na terenie miejscowości Stara Wieś. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanym przez Zarząd Powiatu Limanowskiego dofinansowaniu zewnętrznemu z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 1 mln zł, a także zaangażowaniu środków własnych powiatu limanowskiego. Umowa na ich wykonanie tych robót została podpisana z lokalna firmą  – Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowe LIMDROG z Limanowej wyłonioną w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Podpisanie umowy

Zakres zadania pn. Przebudowa odcinkowa drogi powiatowej nr 1609K Limanowa – Kamienica w miejscowości Stara Wieś i Zalesie obejmuje dwa odcinki  drogi: I odcinek – (rejon osiedla Podlas) długości 1,5 km), oraz II odcinek ( od starej mleczarni przez centrum Nowej Wsi do osiedla Zakopane  długości 2,6 mb ). Ogółem przebudową będzie 4,1 km drogi. W ramach przebudowy będzie wykonania nowa nawierzchnia bitumiczna wraz z utwardzeniem pobocza drogi, regulacją kratek wodnościekowych, położeniem nowej nawierzchni na zatokach autobusowych i placu postojowym  w rejonie Kościoła.

Całkowita  wartość  wykonawcza zadania to ponad 2 mln 23 tys. zł.

Termin realizacji przewiduje wykonanie powyższych robót na odcinkach objętych planowaną organizacją Wyścigu Górskiego „Limanowa – Przełęcz pod Ostrą”  do  20 lipca br., natomiast na pozostałym odcinku w centrum Starej Wsi do końca sierpnia br.

Mając na uwadze konieczność wykonania zewnętrznej warstwy nawierzchni bitumicznej na całej szerokości drogi,  na czas prowadzonych powyższych robót, które przewidziane są przez wykonawcę w dniach 11 – 14 lipca 2018r. wyznaczony został objazd.   Kierowcy jadąc od strony Kamienicy do Limanowej będą kierowani przez miejscowości  Młyńczyska, Jastrzębie, Łukowica, Siekierczynę i dalej do Limanowej ul. Żwirki i Wigury i ul. Zygmunta Augusta i alternatywnie odwrotnie w kierunku Kamienicy. Za niedogodności komunikacyjne i utrudnienia  w ruchu przepraszamy i prosimy wszystkich użytkowników drogi o cierpliwość i zrozumienie. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby inwestycja ta przebiegła sprawnie i w możliwie najkrótszym czasie.

Droga-Objazd