Rządowy Program Priorytetowego „Czyste Powietrze”

Uczestnicy szkolenia

W dniu 25.04.2019 r. w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się bezpłatne szkolenie z zakresu Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, które  skierowane było do pracowników Urzędów Miast i Gmin z terenu powiatu limanowskiego, którzy mają bezpośredni kontakt z potencjalnymi wnioskodawcami Programu i mogą służyć pomocą osobom fizycznym ubiegającym się o dofinansowanie. Szkolenie prowadziła Pani Justyna Jesionek – Doradca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. – Rządowy Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu limanowskiego, jednak trudności z uzyskaniem szczegółowych informacji oraz pomocy przy wypełnianiu wniosków powodują, że zainteresowani często rezygnują z ubiegania się o dofinansowanie. – podkreśla Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski.

Starosta przedstawia prowadząca spotkanie

– Jestem przekonany, że stworzenie mieszkańcom możliwości kontaktu z osobą kompetentną w temacie Programu „Czyste Powietrze” przyczyni się do intensywnego wykorzystania pomocy finansowej oferowanej w ramach tego programu, a to w efekcie przełoży się na poprawę jakości powietrza. – Dodaje starosta.

Dzięki kilkumiesięcznym staraniom Zarządu Powiatu Limanowskiego w dniu 25.04.2019 r. rozpoczął działalność punkt informacyjny dotyczący Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Punkt informacyjny mieści w siedzibie tut. Starostwa pod adresem: ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa, bud. B, pok. 347 (3 piętro) i będzie czynny raz w miesiącu.

Informacja o kolejnych terminach konsultacji będzie przekazywana na bieżąco, po ich ustaleniu.