Śnieżnica zdobyta!

liczna grupa turystów na Śnieżnicy zdobytej w ramach OBW 2018

Zdobyty kolejny szczyt w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2018.  Turyści i pasjonaci górskich wędrówek 17 czerwca gościli na Śnieżnicy (1006 m.). Organizatorem niedzielnego spotkania była Gmina Mszana Dolna oraz Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Fundacja Rozwoju Regionu  Rabka i Województwo Małopolskie.

Gości na szczycie Śnieżnicy powitały: Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna oraz Aleksandra Kania – Przewodnicząca Rady Gminy i  Czesław Szynalik z Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Wędrowcy skorzystali z poczęstunku w postaci kiełbaski z grilla, a na potwierdzenie „zaliczenia” kolejnej beskidzkiej wyspy otrzymali okolicznościową przypinkę.

Tradycją wypraw w ramach akcji OBW są stałe konkursy. Najmłodszym zdobywcą Śnieżnicy okazał się jedenastomiesięczny Marcel z Mszany Dolnej, najstarszym zaś Piotr z Tokarni (79 lat). Elżbieta, która na Śnieżnicę przyjechała z Warszawy, była turystką  z najdalszego zakątka Polski, a Stanisława z Chicago – z najdalszego zakątka świata. Rodzinnie Śnieżną Górę odkrywali Pazdurowie ze Skrzydlnej.  Najlepiej w konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym wypadli mieszkańcy Mszany Dolnej: Stanisław (I miejsce) i Feliks (II miejsce). Nagroda za III miejsce trafiła do Krzysztofa z Włosania. „Najmilszą” wybrano Monikę z Wieliczki, a „najmilszym” Ignacego z Tokarni. Laureaci konkursów otrzymali z rąk Katarzyny Szybiak i Aleksandry Kani nagrody ufundowane przez Gminę Mszana Dolna.

Mszę świętą dla wszystkich „odkrywców” Śnieżnicy odprawił ksiądz ks. Jan Zając – Kapelan Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego zlokalizowanego pod szczytem góry. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewniła Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej.
Spotkanie zakończono wykonaniem wspólnej fotografii.

 

źr./fot.: UG Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content