Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Spędź lato w Powiecie Limanowskim!

Lato trwa w najlepsze, wakacyjne dni zachęcają do relaksu a także rodzinnych podroży. Powiat Limanowski zwłaszcza w tym czasie zachęca do poznawania urokliwego Beskidu Wyspowego oraz Gorców.

Powiat Limanowski w sezonie letnim to wymarzone miejsce na aktywny wypoczynek w górach.  Rozbudowana sieć szlaków pieszych, rowerowych i konnych zapewnia wiele możliwości odpoczynku wśród natury, a dodatkową atrakcją są ścieżki edukacyjno – przyrodnicze i tematyczne jak np. Szlak Architektury Drewnianej, szlaki historyczne: śladami I Wojny Światowej, Armii Krajowej na Ziemi Limanowskiej czy szlaki papieskie.

Nie brakuje też propozycji dla tych, którzy lubią wypoczynek z dawką adrenaliny  jak i tych, którzy szukają ciekawych miejsc związanych z historią i kulturą regionu: AKTYWNIE SPĘDZIĆ CZAS.

Polecamy zakładkę PROMOCJA, KULTURA i TURYSTYKA na stronie internetowej powiatu limanowskiego.

Będąc w Limanowej, każdy turysta może również zasięgnąć  informacji o regionie w mieszczącym się na limanowskim rynku (Rynek 25) Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można również otrzymać bezpłatne materiały informacyjne i promocyjne, przydatne dla odkrywających powiat limanowski, POWIATOWE CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ w LIMANOWEJ.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego przedstawiającego najważniejsze atrakcje gmin Powiatu Limanowskiego.W spocie zaprezentowano m.in. Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej i Jubileuszowy Krzyż na Górze Miejskiej w Limanowej, rynek w Tymbarku, Muzeum Biograficzne Władysława Orkana oraz Ośrodek Edukacyjny Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej, Trasy wokół góry Mogielica , Pijalnię Wód w Szczawie ,Opactwo oo. Cystersów w Szczyrzycu, czy Skansen na Jędrzęjkówce. Te oraz wiele innych niezwykle miejsca miejsc warto poznać odwiedzając nasz region. W powiecie limanowskim każdy szukający ciekawego odpoczynku wśród górskiej natury i niezapomnianych wrażeń z pewnością znajdzie swoja przestrzeń.

Zapraszamy do odwiedzin i życzymy wspaniale spędzonego lata wśród beskidzkich i gorczańskich plenerów!

2024-03-04 09:51:24, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa