Powiat Limanowski

Oficjalny portal

Społeczność Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej zadbała o uporządkowanie cmentarza wojennego.

25 czerwca 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej wraz z ich nauczycielami, pracownikami szkoły oraz przedstawicielem rodziców przeprowadzili  akcję społeczną na cmentarzu wojennym na Jastrząbce, która polegała polegała na oczyszczeniu z mchu kamiennych nagrobków zwieńczających groby żołnierzy, jak również murków okalających kaplicę i ogrodzenia cmentarnego.

Uczniowie i pracownicy wyposażeni w niezbędne narzędzia do sprzątania wyczyścili dokładnie wyczyścili cmentarz i jego otoczenie. Pracowali wspólnie z zapałem i sumiennością, dając w ten sposób wyraz swojej obywatelskiej postawy, patriotyzmu i przywiązania do  rodzimej społeczności. Na koniec pracy, w cieniu pięknych drzew okalających cmentarz i z apetytem zjedli kiełbaski przygotowane przez stołówkę szkolną. Mimo, iż to już wakacje, do akcji przystąpiło blisko 100 % uczniów a do tego kilku ochotników spoza naszej szkoły, zachęconych przez rodzinę i przyjaciół.

Cmentarz, który jest bardzo ważnym lokalnym miejscem pamięci narodowej, jest pod stałą opieką Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej. Organizatorzy przedsięwzięcia zapewniają, że nie jest to ich ostatnia tego typu akcja.  Apelują również do odwiedzających ten uroczy zakątek, a zarazem ważne miejsce historyczno – religijne o zachowanie należytej powagi i szacunku, szczególnie o nie pozostawianie w tym miejscu śmieci oraz  o nieniszczenie obiektu.

 

Akcja sprzątania cmentarza wojennego w Kamionce Małej

źródło: UG Laskowa

2020-05-28 02:34:32, „Starostwo Powiatowe w Limanowej", „powiat.limanowa.pl”

ul. Józefa Marka 9
34-600 Limanowa