Spotkania w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA

W dniach 15-29 marca br. w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii’’ w sześciu szkołach średnich na terenie powiatu limanowskiego oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbył się cykl prelekcji nt. klimatu i środowiska.

Projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ma na celu:
– wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego
– rozwój możliwości instytucjonalnych, które wzmocnią wdrażanie Krajowego Planu Działań dla Energii i Klimatu i Europejskiego Zielonego Ładu
– promocję w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii
– zapewnienia szerokiego wsparcia i zaangażowania we wdrażaniu działań w zakresie przeciwdziałania i adaptacji do skutków zmian klimatu

W dzisiejszym czasie bardzo ważną rzeczą jest aby do tematu klimatu i środowiska podejść w odpowiedni sposób, aby zrozumieć problemy środowiskowe nie tylko lokalne, ale także  globalne z jakimi zmierza się nasza planeta. Dlatego tak ważną rzeczą jest odpowiednia edukacja dzieci i młodzieży, odpowiednie przedstawienie problemu, a także wskazanie właściwego postępowania, które powoli przywracać naturalność naszego środowiska. Wspólnymi siłami możemy o wiele więcej.

Projekt w Powiecie Limanowskim będzie realizowany przez najbliższe 10 lat. Szkoły otrzymały zestawy koszy do segregacji śmieci oraz pojemniki na zużyte baterie zakupione ze środków instrumentu finansowego LIFE w ramach środków Unii Europejskiej