Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Gawryluk w Miejskiej Bibliotece publicznej w Limanowej

3 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyło się spotkanie z Panią  Barbarą Gawryluk –  znaną krakowska pisarką dla dzieci, dziennikarką oraz tłumaczką z języka szwedzkiego książek dla najmłodszych.

Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Wakacyjne rozmowy o książkach, pisaniu i …psach na medal’’.

Wydarzenie rozpoczęło się od opowieści o psiej wierności, czyli o książce ,,Dżok’’, a następnie autorka przedstawiła serię książeczek o sympatycznych czworonogach ,,Psach na medal’’. Spotkanie przeplatały zarówno pytania jak i odpowiedzi ze strony dzieci. Prezentacji książek towarzyszyły zdjęcia prawdziwych bohaterów takich jak Baltic, pomnik Dżoka oraz foki Klifki. Krakowska pisarka wyjaśniła zgromadzonym skąd pojawił się pomysł pisania książek dla najmłodszych – bowiem połączyła zawód dziennikarki, a za namową jej dzieci, zaczęła przygodę z pisaniem książek – opartych na prawdziwych historiach.

Na zakończenie spotkania Pani Barbara Gawryluk podpisała dedykację dla czytelników

Miejskiej Biblioteki w limanowej. Książki autorki są dostępne w Wypożyczalni dla Dzieci.

A już we wrześniu spotkanie z autorką w bibliotekach w Słopnicach i w Tymbarku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: „Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca” w ramach „PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źr./ fot: MBP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content