Spotkanie informacyjne z pracodawcami z terenu Powiatu Limanowskiego

Uczestnicy spotkania

26 stycznia 2018 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej wspólnie ze Starostą Limanowskim zorganizował spotkanie informacyjne dla pracodawców z terenu powiatu limanowskiego.

W spotkaniu udział wzięli:  starosta limanowski Jan Puchała, wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk wraz ze swoim zastępcą Anną Cuper, pracownicy Zespołu Pośrednictwa Pracy i   Poradnictwa Zawodowego: Ewa Matras, Justyna Górka, podinspektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej Czesław Abram, przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w  Krakowie Marcin Krzowski oraz lokalni pracodawcy.

Spotkanie rozpoczął dyrektor Marek Młynarczyk, który przywitał właścicieli oraz przedstawicieli firm z terenu powiatu.

Dyrektor PUP Marek Młynarczyk

Następnie głos zabrał Jan Puchała starosta limanowski, który zwrócił uwagę jak ważną rolę w  rozwoju regionu odgrywa efektywna współpraca władz samorządowych z przedsiębiorcami i  pracodawcami działającymi na lokalnym rynku pracy.

Witający gości Jan Puchała Starosta Limanowski

Wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga jako przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej podkreślił, że podejmowanie wspólnie z przedsiębiorcami działań na rzecz aktywizacji osób bezrobotnych z pewnością da lepsze efekty, przyczyniając się do ożywienia lokalnego rynku i tworzenia nowych miejsc pracy.Na progu rozpoczynającego się roku, włodarze powiatu złożyli wszystkim zgromadzonym życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym  i osobistym, życząc dalszego rozwoju oraz samych dobrych decyzji biznesowych.

Wicestarosta Limanowski Mieczysław Urga

W dalszej części spotkania dyrektor Marek Młynarczyk przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy w powiecie limanowskim. Przekazał również informacje dotyczące usług i  instrumentów rynku pracy świadczonych przez Urząd Pracy dla pracodawców oraz możliwości pozyskania wsparcia w ramach Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego w 2018 roku.

Tematykę dotyczącą wspierania kształcenia pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego zaprezentował przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Marcin Krzowski, a podinspektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej Czesław Abram poinformował uczestników o działającym w Starostwie Powiatowym
w Limanowej Punkcie Wspierania Przedsiębiorczości. Przekazał również informacje o aktualnie realizowanych projektach, grupach docelowych, które mogą wnioskować o pozyskanie środków w ramach danych funduszy, terminach naboru wniosków i zaprosił pracodawców do współpracy w zakresie aplikowania o środki na rozwój działalności gospodarczej.

Uczestnicy spotkania otrzymali opracowane przez PUP materiały informacyjne promujące usługi rynku pracy. Ponadto wypełnili ankietę, której celem było uzyskanie informacji o kondycji gospodarczo-ekonomicznej lokalnych przedsiębiorców, a  w szczególności ich planach i  potrzebach zatrudnieniowych oraz szkoleniowych. W trakcie spotkania uczestnicy mieli  również możliwość zadawania pytań, wymiany doświadczeń oraz indywidualnych konsultacji
z przedstawicielami Starostwa oraz Powiatowego Urzędu Pracy. W spotkaniu wzięło udział ponad 50-ciu pracodawców zatrudniających dużą liczbę pracowników.