Spotkanie opłatkowe w Domu Dziecka w Łukowicy

zaproszeni goście zasiadają do stołu

13 stycznia br. miało miejsce spotkanie opłatkowe w Domu Dziecka w Łukowicy. Jak co roku, wydarzenie to było okazją do wspólnego połamania się opłatkiem oraz kolędowania.

Spotkanie rozpoczęła Msza Święta, celebrowana przez proboszcza parafii Łukowica – ks. Wiesława Majcę. Następnie uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać programu artystycznego, przygotowanego przez wychowanki domu dziecka.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in Starosta Limanowski Jan Puchała, radni powiatu limanowskiego Agata Zięba i Czesław Kawalec, wójt gminy Łukowica Czesława Rzadkosz, proboszcz parafii Łukowica ks. Wiesław Majca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej Monika Nawaleniec wraz z pracownikami oraz zaprzyjaźnionymi rodzinami podopiecznych.

zaproszeni goście stoją śpiewając kolędy

ksiądz odprawiający msze św.

Podczas spotkania Starosta Limanowski Jan Puchała złożył życzenia noworoczne oraz wyraził wdzięczność i wyrazy uznania za trud, jaki Zgromadzenie Sióstr Prezentek oraz pozostali pracownicy domu dziecka wkładają w wychowanie oraz opiekę nad podopiecznymi.

Coroczne spotkanie opłatkowe było dla wychowanek również okazją do podzielenia się codziennymi radościami, troskami, wyzwaniami i planami na przyszłość.

Autor : E.Czech/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości