Spotkanie z organizacjami pozarządowymi Powiatu Limanowskiego

14 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Limanowej miało miejsce spotkanie z organizacjami pozarządowymi, które w 2022 roku realizują projekty dofinansowane z budżetu Powiatu Limanowskiego.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w dwóch panelach. W pierwszym przedstawiciele organizacji pozarządowych zaprezentowali projekty realizowane i dofinansowane z budżetu Powiatu Limanowskiego w bieżącym roku.

 

 

W drugim panelu spotkania prawnik Wojciech Nalepa przeprowadził instruktaż w zakresie formalno – prawnych aspektów organizacji pozarządowych  (nowe obowiązki dla NGO). Gospodarzem wydarzenia był Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który otwierając spotkanie zwrócił się do obecnych z podziękowaniami za wykonywaną pracę oraz zapewnieniem o dalszym wsparciu dla lokalnych NGO. Na spotkaniu obecni byli również radni Agnieszka Orzeł Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki oraz Marian Wójtowicz członek ww. komisji.

– Chcemy dziś podsumować to co udało się już osiągnąć i przedyskutować bieżąca tematykę w perspektywie lokalnej. Jest to okazja na wymianę doświadczeń i zaplanowania wspólnych działań w bieżącym roku i kolejnych latach. Dziękuję Państwu  za wspólną, wytrwałą pracę i zaangażowanie, stanowiące tak wielką wartość dla mieszkańców naszego regionu. Pozytywny wpływ działań prowadzonych przez lokalne organizacje pozarządowe możemy doświadczać jako mieszkańcy powiatu limanowskiego niemal w każdej dziedzinie życia. Życzę wszystkim dalszego dynamicznego  rozwoju oraz wielu inicjatyw dobrze służących potrzebom społecznym. Jednocześnie pragnę również zapewnić, że wraz z Zarządem Powiatu Limanowskiego będę wspierać prowadzone przez Państwa działania. – mówił Starosta Limanowski.

Spotkanie oprócz podsumowań i praktycznej wiedzy, dało uczestnikom możliwość wymiany dobrych praktyk i przestrzeń do wzajemnej dyskusji o potrzebach, przyszłości, a także o aktualnych wyzwaniach przed którymi stoją obecnie organizacje pozarządowe w kraju, jak i w regionie.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content