Spotkanie osób bezrobotnych z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu

bezrobotni przy stole konferencyjnym podczas spotkania

W dniu 30 listopada 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z osobami zarejestrowanymi w ramach grupowej informacji zawodowej, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej w partnerstwie z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu.
W spotkaniu z osobami bezrobotnymi uczestniczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk, kierownik Zespołu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego Joanna Kroczek, doradcy zawodowi: Ewa Matras, Agnieszka Bulanda oraz przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu: porucznik Daniel Sroka i szeregowy Łukasz Grądalski.

Spotkanie rozpoczął dyrektor Marek Młynarczyk witając wszystkich uczestników. Głos zabrał również starosta Mieczysław Uryga, który zachęcał uczestników spotkania, wiążących swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi, do skorzystania z przygotowanej dla nich oferty. Następnie przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu zaprezentowali warunki rekrutacji kandydatów do zawodowej służby wojskowej, terytorialnej służby wojskowej oraz dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W kolejnej części spotkania doradcy zawodowi PUP Limanowa zapoznali uczestników z usługami i instrumentami rynku pracy oferowanymi osobom zarejestrowanym, a także z prawami i obowiązkami osób bezrobotnych.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz indywidualnych konsultacji z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu oraz pracownikami PUP Limanowa.  Otrzymali też materiały informacyjno-promocyjne opracowane przez PUP. Na zakończenie podziękowano uczestnikom za udział w spotkaniu oraz życzono wielu sukcesów w dalszej ścieżce edukacyjnej i zawodowej.

dyrektor Młynarczyk podczas powitania, obok żołnierze i starosta

Info./Foto – mat. PUP Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content