Spotkanie podsumowujące pracę małopolskiej Policji

Wczoraj w Krakowie Starosta Limanowski Mieczysław Uryga uczestniczył w podsumowaniu pracy małopolskiej policji za rok 2018. W spotkaniu uczestniczył także wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz funkcjonariusze policji z terenu województwa.

Na naradzie Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta omówił wyniki pracy garnizonu małopolskiego w minionym roku i nakreślił priorytety działań na 2019 r. Podkreślił również, że ten rok będzie wyjątkowy dla wszystkich policjantów ze względu na setną rocznicę powstania Policji.

W 2018 r. małopolscy policjanci zabezpieczali 661 imprez masowych w tym 303  o charakterze sportowym (120 z nich to mecze piłki nożnej, w tym  22 o podwyższonym ryzyku ). W ubiegłym roku Funkcjonariusze dbali również o bezpieczeństwo uczestników 699 zgromadzeń. Według statystyk w 2018 r. doszło do 213 wypadków drogowych jest to jednak mniej niż w roku poprzednim. Ważnym aspektem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest niewątpliwie spadek na przestrzeni lat liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących jak również spadek ilości ujawnionych nietrzeźwych kierujących pomimo zwiększonej ilości kontroli.

image_pdfimage_print

Udostępnij