Spotkanie rodzin z terenu Powiatu Limanowskiego już za nami!

W niedzielę 27 czerwca br. na terenie Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie odbyło się spotkanie rodzin z terenu Powiatu Limanowskiego.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wraz z Powiatem Limanowskim, Gminą Kamienica i Lokalną Organizacją Turystyczną Powiatu Limanowskiego.
Ideą spotkania była integracja rodzin z terenu Powiatu Limanowskiego, a przede wszystkim promowanie rodzicielstwa zastępczego i prawidłowych metod wychowawczych.

Uczestnicy spotkania byli informowani, że liczba dzieci potrzebujących opieki stale rośnie, a osób gotowych podjęcia się misji wychowania brakuje. Organizatorzy są przekonani, że na terenie Powiatu Limanowskiego jest wiele wspaniałych osób, które mogłyby podjąć się tego zadania, a w opiece nad dziećmi znalazłyby sposób na życie, który oprócz zwykłej codzienności da dodatkową satysfakcję.

Podczas spotkania na najmłodszych czekały liczne bezpłatne atrakcje m.in. degustacja dań regionalnych oraz potraw dziecięcych, zabawa z animatorem, dmuchaniec dla dzieci, pokaz sprzętu ratowniczego, symulator wypadku i alkogoogle, malowanie twarzy, skręcanie balonów, loteria fantowa, tatuaże wodne, degustacja wody mineralnej, lody, napoje, wata cukrowa i wiele innych.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego i Gminy Kamienica m.in: Wicestarosta Limanowski – Agata Zięba oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego – Ewa Filipiak, Radni Powiatu Limanowskiego – Józef Jaworski i Józef Pietrzak, Wójt Gminy Kamienica – Władysław Sadowski, Przewodniczący Rady Gminy – Hilary Majewski. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin – Ks. dr Piotr Cebula.

Źródło, fot. PCPR Limanowa