Spotkanie z kołami pszczelarskimi z terenu powiatu limanowskiego

Spotklanie z pszczelarzami w sali w Starostwie POwia

W sobotę 30 marca w Starostwie Powiatowym w Limanowej miało miejsce spotkanie pszczelarzy z terenu powiatu limanowskiego.

W spotkaniu wzięli udział prezesi Kół Pszczelarzy z terenu powiatu limanowskiego z gminy: Dobra, Tymbark, Jodłownik, Łukowica, Limanowa, Kamienica, Niedźwiedź, Słopnice oraz Laskowa.  Na zaproszenie Starosty Limanowskiego odpowiedział także Karpacki Związek Pszczelarski w Nowym Sączu reprezentowany przez Prezesa Stanisława Kowalczyka. Zarząd Powiatu Limanowskiego reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk.

Spotkanie było okazją do omówienia najczęściej pojawiających się problemów dotyczących pszczelarstwa w powiecie limanowskim oraz sposobów ich zaradzenia:  – Spotkaliśmy, aby Państwu pomóc. Chcemy działać skutecznie, dlatego zaprosiliśmy Państwa aby poznać Wasze potrzeby. Jeśli stosowne przepisy dadzą możliwość pomocy ze strony powiatu limanowskiego to ta pomoc zostanie do Państwa skierowana. Jako Starosta Limanowski zgłoszę także Państwa postulaty odpowiednim organom i służbom. Bardzo doceniam Wasze starania i fakt, że chcecie Państwo wspólnie rozwiązywać trapiące Was problemy. – mówił Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W spotkaniu głos zabrał głos Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk – Szanowni Państwo, pszczelarstwo jest z wszystkich branż rolnych najbardziej poszkodowaną branżą. Jesteście często ofiarami chemizacji rolnictwa, nieumiejętnego obchodzenia się ze środkami ochrony roślin. Wasz głos musi być bardziej słyszalny dlatego też tak ważne jest mówienie jednym głosem i to spotkanie pokazuje, że taka wola z Waszej strony jest.

Po przeanalizowaniu zgłoszonych propozycji zostanie przygotowana przez Powiat Limanowski propozycja możliwych do zrealizowania działań.