Spotkanie z Pracodawcami z terenu Powiatu Limanowskiego

Starosta i Wicestarosta na Spotkaniu z Pracodawcami z terenu Powiatu Limanowskiego

31 marca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się spotkanie z pracodawcami z terenu powiatu limanowskiego, organizowane przez Starostę Limanowskiego i dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej.

W spotkaniu z lokalnymi pracodawcami udział wzięli starosta Mieczysław Uryga, wicestarosta Agata Zięba, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk oraz inspektor w Biurze ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Limanowej Czesław Abram.
W trakcie spotkania dyrektor PUP w Limanowej omówił aktualną sytuację na lokalnym rynku pracy oraz przekazał informacje dotyczące projektów i programów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w 2022 roku. Pracodawcom przybliżona została również tematyka dotycząca wspierania kształcenia pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego wraz z zasadami uzyskania dofinansowania na ten cel.
Celem spotkania było także, omówienie zasad legalnego pobytu i podejmowania pracy przez obywateli Ukrainy w oparciu o przepisy ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.
Uczestnikom przedstawiono również informacje dotyczące prowadzonego przez Powiat Limanowski portalu inwestora i przedsiębiorcy inwestujwlimanowskim.pl, które zaprezentował Czesław Abram.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content