Promesa na zakup tomografu dla limanowskiego szpitala oficjalnie przekazana

Dzięki przyznanym przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego środkom Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej będzie mógł kupić nowoczesny tomograf. Uroczystego przekazania promesy, która opiewa na kwotę 1 000 000 złotych, dokonał 8 listopada wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Osiągnięcia techniki i nauki pozwalają coraz szerzej zaglądać w głąb ludzkiego ciała w sposób bezbolesny i nieinwazyjny, otrzymując całościowy obraz stanu zdrowia pacjenta. Dlatego cieszę się, że dzisiaj mam okazję przekazać promesę, która umożliwi zakup takiego właśnie urządzenia. Niech ten nowy tomograf służy jak najdłużej i jak najlepiej wspiera lekarzy w trosce o zdrowie pacjentów Szpitala w Limanowej – mówił wojewoda Piotr Ćwik, dziękując wszystkim zaangażowanym w pozyskanie dofinansowania, w tym Józefowi Leśniakowi – posłowi VIII kadencji.

Z rąk wojewody Piotra Ćwika promesę odebrał starosta limanowski Mieczysław Uryga. Środki pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej.

Badanie za pomocą tomografu komputerowego jest bezbolesne i nieinwazyjne. Dostarcza szczegółowych informacji, które można przetworzyć cyfrowo w obrazy trójwymiarowe. Dzięki szybkiemu przebiegowi może przyczynić się do uratowania życia pacjenta, pozwalając na wykrycie obrażeń wewnętrznych.

 

źr.: MUW 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content