Starosta Limanowski w programie ” Samorządowe czwartki” w Radio Kraków

Radio Kraków na limanowskim rynku

2 sierpnia br. od godziny 13.15 na limanowskim Rynku słuchacze Radia Kraków mogli wysłuchać rozmowy prowadzonej przez Redaktora Sławomira Wronę ze Starostą Limanowskim Janem Puchałą i kandydatem na burmistrza Miasta Limanowa Dariuszem Prusakiem. Zaproszenie na spotkanie otrzymał również Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, lecz w ostatnim momencie ze względu na inne spotkanie odwołał swój udział.

Podczas spotkania starosta Jan Puchała podkreślał jak ważną rolę odgrywa współpraca na szczeblu lokalnym. Przedstawił również kilka kwestii dotyczących dróg powiatowych, obecnej sytuacji Szpitala Powiatowego w Limanowej oraz zrealizowanych wraz z Miastem Limanowa inwestycji. Poruszona została również kwestia porozumienia Miasta Limanowa i Powiatu Limanowskiego, dotyczącego kilku istotnych dla mieszkańców Limanowszczyzny spraw m.in. Dalszego funkcjonowania Pływalni Limanowskiej, budowy stadionu lekkoatletycznego w Limanowej, czy dalszego prowadzenia przez Miasto Limanowa Biblioteki Powiatowej.

Jak wskazał w trakcie rozmowy starosta Jan Puchała na prowadzenie Powiatowej Biblioteki Publicznej corocznie przekazujemy kwotę około 90 tys. zł. Dlatego kwestia dotycząca przekazania przez Powiat Limanowski dodatkowego dofinansowania w wysokości 1 mln zł do budowy Limanowskiego Domu Kultury w struktury którego zostanie włączona Biblioteka Miejsca zostanie omówiona z Radnymi Rady Powiatu podczas najbliższej sesji.

Radio Kraków na limanowskim rynku

Obecny kandydat na Burmistrza Miasta Limanowa Dariusz Prusak w swoim wystąpieniu podkreślał jak ważna jest dla niego kwestia rodziny, dialogu ze środowiskiem romskim, a także kolei, obwodnicy miasta a przede wszystkim czystego powietrza na terenie Miasta Limanowa.

Foto. W.Rusin