Strażacy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu

28 sierpnia – rozpoczynając tygodniowe obchody uroczystości odpustowych w Pasierbcu, limanowscy strażacy wyruszyli z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu.

Licznie zebranych strażaków, ich rodziny oraz przybyłych gości przywitał kustosz sanktuarium ks. Bogdan Stelmach. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą, której przewodniczył ks. Czesław Haus – diecezjalny  duszpasterz strażaków w koncelebrze z ks.Władysławem Kuligiem – małopolskim kapelanem strażaków, proboszczem Bogdanem Stelmachem, ks.Stanisławem Kaczką, ks. Ryszardem Kochanowiczem oraz ks. Michałem Wójcikiem.

W Eucharystii uczestniczyli licznie zebrani goście m.in.: Posłowie na Sejm Urszula Nowogórska oraz Wiesław Janczyk, Mieczysław Uryga – Starosta Limanowski, Józef Pietrzak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, Adam Sołtys – Wójt Gminy Słopnice, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP bryg. Tomasz Pawlik, st.bryg. w st. spocz. Grzegorz Janczy – prezes ZOSPRP w Limanowej, a także członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej wraz z rodzinami.

Po zakończonej Mszy św. ks.Władysław Kulig odczytał decyzje kapituły w sprawie nadania krzyży zasługi św. Floriana. Srebrnym krzyżem św.Floriana zostali odznaczeni: ks. Ryszard Kochanowicz , ks.Czesław Haus oraz ks.Bogdan Stelmach. Złoty krzyż św.Floriana otrzymał ks.Stanisław Kaczka.

Źródło,fot.: tymbark.in