Sukces uczennicy z ZS nr 1 w Limanowej podczas XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

W dniach 28-30 marca 2019r. w diecezji opolskiej odbył się centralny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej ,w którym wzięło udział 123 uczniów szkół ponadgimnazjalnych (po 3 z każdej diecezji w Polsce). Podczas Olimpiady powiat limanowski reprezentowała uczennica IV LO w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej Brygida Włodarczyk z klasy II C.

Uczestnicy olimpiady gościli w Domu Pielgrzyma na Górze Św. Anny. W tym roku Olimpiada odbywała się pod hasłem: ,,Święty Jacek –wzór ewangelizacji”. Na etapie zmagań teologicznych diecezję tarnowską reprezentowało troje uczniów, którzy zwyciężyli na etapie diecezjalnym między innymi uczennica z IV LO w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej Brygida Włodarczyk z klasy II C  uzyskała tytuł finalisty centralnego etapu tejże olimpiady. Nagrodą  dla finalisty to wiele indeksów na różne uczelnie  i różne kierunki.

Do sukcesu Brygidy Włodarczyk przyczyniły się s. Joanna Nowińska i katechetka Maria Michura.

Brygidzie Włodarczyk gratulujemy wysokich osiągnięć, życzymy trafnego wyboru kierunku studiów oraz dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły i powiatu limanowskiego w Polsce.