Sukces uczniów z ZS im. KEN w Tymbarku

VII OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

W VII OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH W DĄBROWIE GÓRNICZEJ uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, będący członkami Jednostki Strzeleckiej Nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku osiągnęli doskonałe wyniki.

Plutonowa ZS ANETA PAWLIKOWSKA, uczennica maturalnej klasy wojskowej – Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i Brązowy Indeks Akademii WSB uprawniający do bezpłatnego semestru studiów pierwszego stopnia w Akademii WSB

Sekcyjny ZS JAKUB MUSIAŁ, uczeń drugiej klasy o profilu wojskowym – Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, szablę pamiątkową i Srebrny Indeks Akademii WSB uprawniający do bezpłatnego semestru studiów pierwszego stopnia w Akademii WSB

W turnieju wzięli udział uczniowie klas wojskowych: Hiacynta Potoniec, Rafał Mazur, Dawid Woźniak, Wiesław Kowalczyk, Jan Duda, Grzegorz Wąsowicz, Jakub Mrowiński

Turniej rozpoczął się od Apelu przy Tablicy upamiętniającej żołnierzy 11. Pułku Piechoty. Uczelnię reprezentował prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Prorektor ds. Nauki, który w swoim wystąpieniu nawiązał do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i życzył uczestnikom turnieju wytrwałości.

Następnie młodzież, już w siedzibie Akademii WSB, wysłuchała wykładu gen. Romana Polko pt. „Bezpiecznie już było”. Po zakończonej prelekcji uczniowie wzięli udział w teście wiedzy o bezpieczeństwie narodowym.

Najważniejszą i najbardziej wymagającą konkurencją pierwszego dnia był ekstremalny bieg z przeszkodami – Masakrator WSB, którego siedmiokilometrową trasę wytyczono wokół Jeziora Pogoria III. Uczestnicy musieli zmierzyć się z kilkunastoma przeszkodami, wodnymi i terenowymi.

Nauczycielowi PW płk Janowi Dominikowi i młodzieży składamy serdeczne gratulacje.

źr.zdj: UG Tymbark/ZS im KEN Tymbark

Linki i załączniki