Sukcesy medalowe zawodników limanowskiego Klubu Kyokushin Karate na turniejach w Józefowie oraz Ostrowi Mazowieckiej

Zdjęcie z rozdania medali zawodnikom Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate

Imponujące sukcesy odnieśli zawodnicy limanowskiego Klubu Kyokushin Karate podczas turniejów rozgrywanych na Ziemi Mazowieckiej, które odbyły się 7 i 22 maja 2022 r. w podwarszawskim Józefowie oraz  Ostrowi Mazowieckiej.

7 maja br. podczas  XXIII Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa rywalizowało blisko 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Zawody zostały zorganizowane przez KSW Bushi na czele z shihan Paweł Juszczyk.

Klub Kyokushin Karate  Limanowa reprezentowało 19 zawodników w kata oraz kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych, zdobywając 12 medali. W zawodach wzięli udział: Brajan Bulanda, Sara Bulanda, Szymon Dyrek, Szymon Gwiżdż, Kacper Jurek, Marlena Kądziołka, Antoni Kędroń, Artur Kędroń, Julia Matląg, Alan Pękala, Dominik Sara, Kajetan Smoleń, Nikola Smorońska, Aleksandra Szczypka, Tomasz Szczypka, Antoni Wójcik, Tymon Przechrzta, Jakub Wiewiórski oraz Jagoda Zelek.

Medaliści z Klubu Kyokushin Karate Limanowa podczas turnieju w Józefowie:

• Aleksandra Szczypka – 2 miejsce, kadetki młodsze 8-9 lat -30kg.
  • Tomasz Szczypka – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -35 kg.
  • Artur Kędroń – 3 miejsce, kadeci młodsi 8-9 lat -35 kg.
  • Antoni Kędroń – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -30 kg
  • Jakub Wiewiórski – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -40 kg.
  • Antoni Wójcik – 3 miejsce, kadeci 10-11 lat -40 kg.
  • Szymon Dyrek – 3 miejsce, juniorzy mł 14-15 lat -45 kg.
  • Dominik Sara – 3 miejsce, juniorzy mł. 14-15 lat -50 kg.
  • Brajan Bulanda – 3 miejsce, juniorzy mł 14-15 lat -65 kg.
  • Marlena Kądziołka – 3 miejsce, juniorki mł. 14-15 lat -60 kg.
  • Szymon Gwiżdż – 3 miejsce, młodzicy 12-13 lat +55 kg.
  • Kacper Jurek – 3 miejsce, młodzicy 12-13 lat +55 kg.

Opiekunami zawodników byli: sensei Justyna Woźniak, sensei Mateusz Puch, sempai Mieczysław Puch (sędzia zawodów) oraz sempai Andrzej Matląg. Obecna była także bardzo liczna grupa rodziców.

22 maja br. miał miejsce  XVII Turniej Karate Kyokushin Open IKAK Poland Championship w Ostrowi Mazowieckiej, który zgromadził blisko 300 zawodników z 20 klubów z Polski, Łotwy oraz Ukrainy. Zawody zostały zorganizowane przez Ostrowski Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Radosławem Grabowskim.

W turnieju wystąpiło 6 zawodników z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate reprezentujących klub w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych z końcowym wynikiem 5 medali. W zawodach wzięli udział: Brajan Bulanda, Szymon Dyrek, Alan Pękala, Nikola Smorońska, Antoni Wójcik oraz Jagoda Zelek.

Zawodnikom towarzyszyli  sensei Marcin Guzik, sensei Tadeusz Dyrek oraz sempai Andrzej Matląg.

Medaliści z Klubu Kyokushin Karate Limanowa podczas turnieju w Ostrowi Mazowieckiej:

• Alan Pękala 1 miejsce w kumite 14-15 lat -55 kg.
  • Brajan Bulanda 2 miejsce w kumite 14-15 lat +65 kg.
  • Szymon Dyrek 2 miejsce w kumite 14-15 lat -45 kg.
  • Jagoda Zelek 3 miejsce w kumite 14-15 lat -60 kg.
  • Antoni Wójcik 3 miejsce w kumite 10-11 lat -40 kg.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i medalowej formy  karatekom z  limanowskiego Klubu Karate Kyokushin oraz trzymamy kciuki za sukcesy młodzieży w nadchodzących zawodach!

źr/fot.. : Karate Kyokushin Limanowa