„Świat karpackich rozet – działania na rzecz zachowania kulturowej unikalności Karpat” – kwestionariusz

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu jako partner w projekcie „Świat karpackich rozet – działania na rzecz zachowania kulturowej unikalności Karpat” (PLBU.01.01.00-18-0365/17-00) w okresie wrzesień – październik 2021 r. prowadzi badania wśród mieszkańców miejscowości zlokalizowanych w polskiej i ukraińskiej części Karpat (w tym młodzieży, przedsiębiorców sektora turystycznego i rzemiosła, ekspertów społecznych – przedstawicieli władz i instytucji publicznych).

Badania ogniskują się na kwestiach:

1. tożsamości kulturowej mieszkańców Karpat, ich stosunku do tradycji, kultur lokalnych oraz sztuki ludowej i rzemiosła, a także wpływie karpackiego dziedzictwa kulturowego na rozwój lokalny i regionalny
2. postrzegania Karpat przez turystów odwiedzających społeczności, miejscowości i atrakcje turystyczne w polskiej i ukraińskiej części Karpat.

Wobec istotnych trudności wynikających z obniżającego się bezpieczeństwa epidemicznego powodowanego przez wirusa SARS COV-2 i rosnącego zagrożenia kolejną falą pandemii, badania w całości są przeprowadzane w formie zdalnej za pośrednictwem nowoczesnych rozwiązań informatycznych obejmują:

1. kwestionariusz wywiadu w wersji elektronicznej (CAWI, wersja polska oraz ukraińska), dystrybuowany wśród mieszkańców (w tym młodzieży) miejscowości położonych
w polskiej i w ukraińskiej części Karpat,

2. kwestionariusz wywiadu w wersji elektronicznej (CAWI, wersja polska oraz ukraińska) dystrybuowany wśród turystów odwiedzających i wypoczywających w polskiej i w ukraińskiej części Karpat.

Badania, które PWSW w Przemyślu inicjuje są anonimowe, a uzyskane w ich trakcie wyniki posłużą jedynie celom naukowym i praktycznym i będą udostępniane wyłącznie w formie opracowań zbiorczych.